طرز تهیه قهوه اسپرسو

طرز تهیه قهوه اسپرسو

طرز دم کردن قهوه به روش اسپرسو :

 

اسپرسو تحت عنوان قهوه‌ ای تلخ مزه هم شناخته می شود و طرفداران زیادی دارد. در واقع تعریف  اینکه اسپرسو عالی چگونه اسپرسو ای است کمی بستگی به سلیقه مخاطب دارد فرضاً برخی افراد اسپرسو را غلیظ‌ و تعدادی دیگر هم آن را به فرم معمولی ترجیح می دهند. اما در کل تهیه قهوه اسپرسو آن قدر که گاهی اغراق می شود هم سخت نمی باشد.

کلاً در تهیه قهوه اسپرسو به رعایت تعدای از تشریفات به جهت آماده سازی آن و یک سری تشریفات دیگر هم  برای دیزاین و طراحی آن  احتیاج است و جدا از اینکه ذائقه شخص که چه سبکی از اسپرسو را بپسندد، نکاتی باید در تهیه آن به طور ثابت رعایت شوند.

فراموش نکنید که در نظر گرفتن تعدادی فاکتور مهم می تواند شما را به یک فنجان اسپرسوی خوب برساند. تعدادی از عوامل مهم برای تهیه اسپرسو شامل موارد زیر است:

طرز تهیه قهوه اسپرسو

خاستگاه دانه های قهوه کجاست میزان  دمای آب چقدر است

این نوع قهوه در دمای ۱۹۵ تا ۲۰۵ درجه فارنهایت دم می شود.

میزان تفت دادن دانه های قهوه

هرچه دانه ها بیشتر تفت داده شوند تلخی آن‌ها  هم بیشتر است.

چگونگی کیفیت قهوه

چنانچه دانه‌ها کم کیفیت باشند طعم قهوه‌ را تحت تأثیر قرار می دهند.

شیوه آسیاب نمودن قهوه

دستگاه آسیاب برای دستیابی به نتیجه خوب در تهیه اسپرسو مهم تلقی می شود.

طول زمان دم کردن قهوه

نحوه تنظیمات دستگاه اسپرسوساز از این نظر نتیجه کار شما را  تحت  تأثیر قرار می دهد. اگرچه وجود کف قهوه‌ای یا لایه خامه ای که  به دست می‌آید  در طعم اسپرسو مؤثر است اما  خاستگاه دانه قهوه و میزان تفت دادن ان در نهایت طعم قهوه‌ را معین می کند. تفت دادن زیاد موجب تلخی بیشتر خواهد  شد مثل قهوه های استارباکس.

 

طول زمان دم کردن قهوه 

طرز آماده سازی قهوه اسپرسو و نکات آن

در نظر داشته باشید که برای سرو اسپرسو ، فنجان اسپرسو از فنجان چای‌خوری کوچک‌تر می باشد پس برای هر فنجان اسپرسوی استاندارد باید حدود هفت تا هشت گرم دانه ی قهوه استفاده کنید .

فراموش نشود که از تازه بودن قهوه اطمینان حاصل کنید و هر دفعه حجم کمی از دانه یا پودر قهوه را خریدار کنید زیرا در طول زمان عطر و طعم از دست می رود.برای یک اسپرسوی خوب بایستی آب جوش را طی زمان ۳۰ ثانیه از قهوه‌ی آسیاب شده  که تحت فشار قرار گرفته رد نمایید . برای این کار در منزل از دستگاه موکاپات که ظروفی برای دم کردن قهوه به شیوه اسپرسو هستند استفاده می شود. موکاپات در سایزها و قیمت های مختلف عرضه می شود.

 

پودر قهوه را بافشار قاشق در سبد مخصوص آن در دستگاه موکاپات قرار دهید.مخزن زیرین ان را از آب پر نموده و سبد قهوه فشرده شده  را در روی آن قرار داده و درب موکاپات را ببندید و اجازه دهید آب روی شعله ملایم به جوش بیاید بخارآب کم کم از میان پدر قهوه عبور کرده و بعد از حدود نیم ساعت مخزن موکاپات پر از قهوه اسپرسو آماده مصرف است. اسپرسو تنها کمی تلخ است و می‌توان آن را بدون شکر یا با عسل و شکر و انواع کیک و بیسکوییت مصرف نمود.

 

 


Warning: date() expects parameter 2 to be int, string given in /home/h122118/domains/shahanpakhsh.com/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/templates/mweb_template_single.php on line 67
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *