تفاوت های قهوه اصلی و تقلبی

تفاوت های قهوه اصلی از فرعی

قهوه نوشیدنی بسیار پرطرف‌داری است و همین امر باعث شده تا عده‌ای افراد منفعت طلب با به کار بردن برخی تقلب ها مثل اضافه نمودن موادی چون سویا، آرد و بعضاً مواد شیمیایی آسیب‌زا به آن ، به بازار فروش قهوه وارد شوند.

در واقع افراد علاقه‌مند به قهوه ۲ سؤال اساسی دارند یکی اینکه قهوه اصل را چطور باید شناسایی کنند و دوم اینکه روش صحیح دم کردن ان چگونه است؟

 پس در حقیقت ازآنجایی‌که برای بسیاری از افراد متد صحیح تشخیص قهوه اصل از نوع تقلبی آن دشوار است سعی داریم تا تعدادی از تکنیک های کارساز برای پیدا کردن قهوه اصل را به شما معرفی نماییم.

راهنمای خرید قهوه اصل  حجم بسته  حاوی قهوه

۲۰۰ گرم دانه آسیاب نشده قهوه باید حجم کمتری نسبت به همان میزان پودر قهوه داشته باشد . زیرا تفت دادن قهوه موجب پف کردن دانه آها و افزایش حجم آن‌ها می گردد. اگر در برندی این ویژگی را ندیدید از خرید ان صرف نظر کنید.

راز قهوه اصل از قهوه تقلبی

بوی استشمام شده از قهوه

قهوه اصل بایستی بوی مطلوبی داشته باشد به ویژه این عطر وقتی که قهوه دم شده باشد بسیار بیشتر است پس اگر بوی قهوه کمی متفاوت از آنچه که انتظار می رود باشد دلیلی بر تقلبی بودن ان می باشد. فراموش نکنید که حس کردن هر گونه بوی خاک از قهوه دال بر تقلبی بودن ان می باشد.

برای استفاده از این روش بهتر است حس شامه دقیقی داشته باشید در غیر این صورت از سایر روش ها بهره ببرید.

رنگ و رخ قهوه

وقتی که قهوه دم شده است کمی منتظر می مانیم تا سرد شود اگر در اثر سرد شدن رنگ قهوه رو به کدری و سیاهی رفت قهوه مطلوبی را خریداری نکرده ایم. اما اگر همچنان رنگ ان درخشان بود قهوه اصل بوده است.

رنگ و بوی قهوه اصل

ویسکوزیته دانه های قهوه

ذرات پودر قهوه اصل در حالت خشک و دم نشده به هم نمی‌چسبند و بعد از خیس شدن کمی افزایش حجم می دهد همچنین بعد از دم کردن حالت لزج پیدا نمی‌کنند در صورتی که در قهوه تقلبی هیچ یک از موارد ذکر شده دیده نمی شود بلکه روند کاملاً برعکس می باشد.

شناوری پودر قهوه در اب

اگر پودر قهوه را روی سطح آب بریزیم و آن‌ها شناور باقی ماندند، قهوه تقلبی نیست ولی  چنانچه پودر قهوه که  ته‌نشین بشود رنگ تغییر رنگ سریع آب به سیاه را داشته باشیم، قهوه تقلبی بوده است.

طعم گس قهوه

یکی از ویژگی های مهم طعم قهوه وجود ته‌مزه ترش گونه و گس مانند آن است. در صورتی که قهوه های تقلبی رو به طعم شیرینی می روند.

مشخصات روی بسته قهوه

یکی دیگر از موارد کمک کننده به  تشخیص اصل بودن قهوه مشخصات روی بسته مثل نوع برند، زمان تفت داده شدن که باید حداقل ۲ یا ۳ هفته قبل از تاریخ روز باشد ، تاریخ تولید و … است. اهمیت خرید قهوه بسته بندی شده زیاد است زیرا قهوه باز در مجاورت هوا عطر و طعمش را از دست می دهد. پس چنانچه  قهوه بسته بندی شده خریده اید به نکاتی که ذکر شد حتماً توجه نمایید.

به‌عنوان نکته ای دیگر اضافه می کنیم که بهتر است قهوه در بسته های کوچک خریداری شود تا عطر و طعم ان تا زمان مصرف حفظ بشود.


Warning: date() expects parameter 2 to be int, string given in /home/h122118/domains/shahanpakhsh.com/public_html/wp-content/themes/mweb-digiland-pro/templates/mweb_template_single.php on line 67
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *